Valoriani Verace – ypatingoji p&m Pramogų Namų picų krosnis.

2018 04 20

Valoriani Verace - ypatingoji p&m Pramogų Namų picų krosnis

Jums turbūt kyla klausimas, kodėl būtent p&m Pramogų Namų picos tokios ypatingos? Atsakymas labai paprastas – čia siūlomos picos yra kepamos prisilaikant Neapolietiškų tradijų aukščiausius kokybės standartus atitinkančioje itališkoje Valoriani Verace krosnyje. p&m Pramogų Namuose esanti Valoriani Verace picų krosnis – pirmoji tokia Lietuvoje. Ji atgabenta į šį Klaipėdos šeimyninį restoraną tiesiai iš pačios Italijos! Ši picų krosnis yra ne tik p&m Pramogų Namų pasididžiavimas, ja didžiuojasi ir geriausi Italijos picų kepėjai!

p&m Pramogų Namų picų gamybai naudojami tik itališki miltai ir tikras Mozarella sūris bei naminis pomidorų padažas. Be picų šiame restorane galima paragauti mėsainių, šonkauliukų, lašišos, jautienos ir vištienos kepsnių, įvairių salotų, desertų, užkandžių rinkinių bei kitų puikių patiekalų. O mažuosius lankytojus tikrai nudžiugins Happy Picos ir Happy Mėsainio rinkinukai, kurie yra sukomplektuoti specialiai jiems, bei naminis p&m Pramogų Namų virtuvėje gaminamas limonadas. Itališkojoje Valoriani Verace krosnyje „Pramogų Namuose“ kepamos ne tik picos – viena iš mūsų virtuvės šefių pabandė joje iškepti ir įžymųjį šio restorano pyragą – Napoleoną! (Kad ir ką bebūtų sumąstę išradingi virtuvės meistrai, bet pyragus kepti tokiose krosnyse tikrai nėra įprasta). Rezultatas – pribloškiantis! Šis pyragas labai sotus, saldus ir tirpstantis burnoje! Tikrai galima net pirštukus apsilaižyti.

Kuo Valoriani Verace picų krosnis tokia ypatinga?

Profesionalios itališkos Valoriani Verace picų krosnys buvo specialiai suplanuotos ir suprojektuotos Neapolietiškų picų kepimui. Žinoma, joje galima kepti ir kitų rūšių picas ar pyragus, duoną ar panašius produktus, tačiau krosnis buvo sukurta specialiai įnoringajai Neapolietiškai picai! Šios rūšies pica yra ypač „reikli“ – kol pica kepa, jai reikia ypatingos aukštos temperatūros ir tinkamos konvekcijos. Be to, ypač svarbu, kad kepimo pagrindas būtų visada labai karštas, o tai išgauti su tradicinėmis picų krosnimis yra sudėtinga. Taigi krosnis Valoriani Verace buvo sukurta tam, kad išlaikyti būtent šiuos parametrus. Beje, tai yra pirmoji dujinė krosnis, kuri yra aprobuota ir sertifikuota Tikrųjų Neapolietiškų Picų Asociacijos (Associazione Verace Pizza Napoletana, AVPN).

Valoriani Verace picų krosnies ypatybės:

  • Visos šios rūšies krosnys pasižymi išskirtine šilumos izoliacija. Net jei krosnies viduje palaikoma labai aukšta temperatūra (virš 400° C), išorėje krosnis vėsi – apie 45° C. Taigi galima drąsiai liesti šią krosnį nebijant netyčia nusideginti!
  • Vienos iš svarbiausių Valoriani Verace picų krosnies veikimo savybių yra vienodos kepimo galimybės su kiekviena kepimo funkcija. Šioje picų krosnyje išlaikoma puiki šilumos pusiausvyra tarp krosnies viršaus ir pagrindo. Specialios ugniai atsparios “Cotto” įrangos bei R.H.S. sistemos derinys leidžia optimaliai kepti picas aukštoje temperatūroje. Vienodai didelis karštis išlaikomas ne tik krosnies centre, bet ir po krosnies “grindimis”, tad picos gražiai iškyla, tešla neprilimpa, o pica iškepa maloniai traški.
  • Dėl R.H.S. (pakartotinio ciklinio šildymo sistemos) kepimo „grindys“ yra nuolat karštos. Ši sistema patentuota Refrattari Valoriani įmonės. Būtent šios sistemos dėka šilumą krosnyje galima susigrąžinti ir panaudoti dar kartą, tad jos viduje visada palaikoma aukšta temperatūra. Taip pat dėka R.H.S. sistemos, kepimo „grindų“ temperatūra yra vienoda bei pastovi ir tose krosnies dalyse, kurios yra toliau nuo šilumos šaltinio.
  • Lankytojams turbūt bus įdomu, kad šioje ypač aukštą temperatūrą palaikančioje krosnyje pica iškepa labai greitai – paprastai nuo 1 iki 1,5 minučių, tad užsakymo laukti ilgai nereikės. Prie visų šių Valoriani Verace krosnies bei R.H.S. teigiamų savybių prisideda ir tai, kad išmetamų teršalų į atmosferą koncentracija yra daug mažesnė, negu reikalaujama pagal griežtus aplinkosauginius reikalavimus.

Kaip Italijoje buvo sukurta pirmoji Valoriani Verace picų krosnis

Pati “Refrattari Valoriani” įmonė, p&m Pramogų Namų žymiosios picų krosnies kūrėja, savo veiklą pradėjo nuo plytų, kurios naudojamos tūkstančių kepimo krosnių Italijoje statyboms, gamybos. Krosnių plytų gaminimo istorija prasideda XIX a. pabaigoje, kai Pietro Valoriani pagamino pirmąsias plytas. Šiuo metu bendrovė demonstruoja “Valoriani” meistriškumą visame pasaulyje, platina savo dizaino produkciją Italijoje ir užsienyje, nuolat sulaukia prestižinių apdovanojimų ir laikoma tikru pasauliniu lyderiu picų krosnių versle. Pastaruoju metu Valoriani įdėjo daug pastangų, atliko nemažai studijų ir glaudžiai bendradarbiavo su Tikrųjų Neapolietiškų Picų Asociacija (Associazione Verace Pizza Napoletana, AVPN). Šio bendradarbbiavimo išdavoje buvo sukurta ir pagaminta “Valoriani Verace” – profesionali krosnis, kuri gali būti kūrenama ne tik malkomis, bet ir dujomis bei galinti atkurti visas technines kepimo sąlygas unikaliosios Neapolietiškos picos pagaminimui. Sukūrus “Valoriani Verace”, jos unikalias savybes pripažino ir patvirtino Tikrųjų Neapolietiškų Picų Asociacija (Associazione Verace Pizza Napoletana, AVPN), taigi krosnyje gali būti kepamos tradicinės Neapolietiškos picos, atitinkančios aukščiau minėtos asociacijos nustatytas griežtus reikalavimus. Technologiškai pažengusi Valoriani Verace krosnis yra „Refrattari Valoriani“ įmonės šimto metų patirties bei įmonės inžinierių, kuriuos palaiko “Verace Pizza Neapolio” asociacija, intensyvaus darbo rezultatas.

Itališkosios picų krosnies atsiradimo p&m Pramogų Namuose istorija – netradicinė

Šios tobulos itališkos picų krosnies istorija apie tai, kaip ji atsidūrė „Pramogų Namų“ virtuvėje, taip pat netradicinė. Ji ne tik įdomi, tačiau dabar, žvelgiant į praeitį, gal netgi visai smagi, nors restorano savininkams (Pūkui ir Molei) bei krosnies transportuotojams iš pradžių tai buvo tikras iššūkis!

Turėti aukščiausius picų kepimo standartus atitinkančią ir Neapolietiškas picas galinčią iškepti krosnį buvo vienas iš pagrindinių p&m Pramogų Namų savininkų – Pūko ir Molės užsibrėžtų dalykų steigiant šį restoranėlį. Valoriani Verace krosnis sveria bet 1,5 tonos, bet tai nesutrukdė atsigabenti šią sunkiasvorę gražuolę į Klaipėdą iš pačios Italijos! Kai krosnis pasiekė p&m Pramogų Namus, paaiškėjo, kad į restorano vidų įnešti ją lengva nebus. Krosnis ne tik svėrė ant pirštų nesuskaičiuojamą daugybę kilogramų – jos matmenys taip pat buvo tokie dideli, kad tapo aišku – pro jokias duris jos į vidų įnešti niekaip nepavyks. Po ilgų svarstymų buvo rastas vienintelis sprendimas šiai situacijai išspręsti – teko išimti didžiausią vitrinos langą ir tik tada krosnis atsargiai buvo įkelta per atvirą angą. Jūs tik įsivaizduokite – kiek buvo įtampos tomis akimirkomis! Lango plotis – 1 m. 30 cm., o krosnies – 1 m. 20 cm. Buvo likę viso labo tik 10 cm! Ir dar pusantros tonos svoris! Tai bent nuotykis! Bet šioje „misijoje“ dirbusiems žmonėms pavyko itališkąją Valoriani Verace krosnį saugiai pastatyti pačioje garbingiausioje „Pramogų Namų“ vietoje – virtuvėje, tad dabar galime drauge paragauti tikrų, itališko skonio picų bei kas kartą žvilgtelėti į šią puikią krosnį per atvirą nišą virtuvės šefui ruošiant Jums ypatingą maistą!

picų kepimas Pramogų Namuose, itališkoje Valoriani Verace picų krosnyje

Ar jau spėjote paragauti visas p&m Pramogų Namų siūlomas aukščiausios klasės picas?

Ar jau spėjote paragauti visas p&m Pramogų Namų siūlomas aukščiausios klasės picas? Kviečiame apsilankyti Jus ir visą Jūsų šeimą paragauti šių nuostabių picų bei įvertinti mūsų pastangas. Mes net neabejojame, jog Jūs nenusivilsite! p&m Pramogų Namai – vieta, sukurta specialiai visai šeimai, todėl tėveliai galės ramiai paskanauti puikių picų, iškeptų itališkoje Valoriani Verace krosnyje, kai tuo tarpu vaikučiai žais, lankstys balionus, pieš veidukus kartu su žiurkėnu Pūku ir kiaulyte Mole. Tėveliai galės būti ramūs, kad jų atžalos čia visada turės ką veikti – vaikučiai galės pramogauti saugiai įrengtose žaidimų erdvėse, o papildomi užsiėmimai savaitgaliais tikrai neleis nuobodžiauti!

 

Jūsų Pūkas & Molė